Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Aklınıza Takılanlar

Anasayfa / Tavsiye / Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Aklınıza Takılanlar
Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Aklınıza Takılanlar

Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Aklınıza Takılanlar

Lazer epilasyon; kişinin istenmeyen tüylerinden kurtulabilmesinin en güvenilir ve en etkin yöntemidir. Kişiye, kıl tipine ve uygulanan bölgeye uygun enerji miktarı ile yapılan bu işlem kılların zayıflayarak yok olmasına yardımcıdır.

İstenmeyen tüy köklerinin; milisaniyelik lazer atışları ile yakılarak yok edilmesi prensibine dayanan lazer epilasyon’un doğru ekipman ve profesyoneller eşliğinde uygulanması durumunda herhangi bir zararı yoktur. Cilde verilecek enerji son derece önemlidir. Kişiye ve bölgeye özel dozun belirlenmesine ek olarak cilt rengi, kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu da dikkate alınmalıdır. Olması gerekenden düşük dozlarla ilerlendiğinde seanslar uzarken yüksek dozlar ciltte yanık ve lekelere yol açabilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için epilasyon aletleri ile başarısız denemeler yapmak, jilet, ip, ağda, cımbız vb ile uğraşmak istemiyorsanız lazer epilasyon sizin için mutlak bir çözüm olabilir. Asel Güzellik ve Estetik merkezinde en etkin doz ve yöntemlerle lazer epilasyon uygulamaları yapılmakta ve işlem 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilmektedir.

İşlem için merkezimizden bilgi almadan önce tıraş etme haricinde; cımbız, ip veya ağda ile bölgesel temizlik uygulayanların hiçbir işlem yapmadan en az 15 gün beklemeleri şarttır. Uygulama alanına işlem öncesi makyaj uygulanmamalı, deodorant yahut renk açıcı uygulanmış alanlar varsa temizlenmelidir.

Lazer Epilasyon Merkezi Seçmek

Ticari kaygılarla neredeyse her köşe başında açılan lazer epilasyon merkezleri, uzmanlığı bulunmayan bir çok kişinin fiziksel zararlara yol açabilecek işlemleri bilinçsizce yapmasına neden olmakta ve kalıcı yanık izleri ile karşılaşanlar ve mağduriyetler maalesef giderek artmaktadır. Seans sayısının düşük dozlar uygulanıp arttırılması gibi ticari yaklaşımlara temkinle yaklaşıp; gerçekleşmeyecek sonuçlar vaat edip ve sözde garantiler vadedenlere karşı her aşamada çok dikkatli olmalı, uluslararası ve ulusal onaylarla ilerleyen çok deneyimli bir lazer epilasyon merkezi seçmelisiniz.

Sadece gerçek ve gelişmiş lazer teknolojisi ile kıl köküne ulaşılarak kalıcı sonuç elde edilebilir. Kalıcı etki yapmayan ucuz IPL cihazlar üzerlerine lazer yazılarak lazer diye tanıtılmaktadır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

Hemen her lazer uygulamasından sonrasında deride kızartı ve kıl köklerinde belirginlik gibi yan etkiler oluşabilir. Bölge mutlaka iki haftaya kadar güneşten korunmalıdır. Kızarıklıklar ise 1 ile 3 saate kadar en geç 24 saat sonunda kaybolacaktır. İşlem alanında lekelenme riski oluşmamasına adına güneşlenme sonrası en az 3 hafta beklenmelidir. Kılın kalınlığı, bulunduğu bölge ve ten rengi gibi faktörler işlem seanslarını belirleyici bir etkendir. Açık tenli kişilerde seanslar doğal olarak azalırken açık renkli, ince kıllı ve koyu tenli kimseler için lazer epilasyon seans sayısı artabilir. Kalın koyu renkli kıllarda 4 ila 6 seans yeterli olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Tedavilerde en çok Diod ve Alexandrite lazer tipleri tercih edilir. Bu saydığımız iki tip dışında yoğun ışık tedavisi yani (IPL), Ruby lazer ve ND Lazer uygulamaları da yapılmaktadır. Soğutmalı lazer ekipmanlarında cildin ısınmasına izin verilmediğinden ciltte yanıkların oluşma ihtimali düşüktür.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları

Seans sonrasındaki 15 gün içinde kıllar döküleceğinden bir sonraki lazer uygulaması için 8 haftayı bulabilecek kıl çıkışı beklenir. Bu sürenin bazı durumlarda 12 haftaya kadar uzadığı bilinmektedir. Yazımızda sürekli belirttiğimiz üzere lazer epilasyon uygulaması; kıl ve ten tipine göre farklı ayarlar ve uzman profesyoneller eşliğinde yapılmakta. Yanlış bilinenin aksine lazer epilasyon hem tecrübe hem de uzmanlık gerektiren hekim kontrolünde tamamlanması gereken bir süreçtir. Uygun lazer atım tekniği ile süreç kısalacağı gibi etkin sonuçlar elde edilir.

Lazer Epilasyon Acı verir mi?

Lazer ışığının deri ile temasında cımbızla çekilmesine benzer çok hafif bir ağrı duyulması normaldir ve soğuk hava akımı derinin koruyarak bu hissi azaltmayı hedefler. Soğuyan derinin üst tabakası lazer enerjisinden oluşabilecek hasarlara karşı da bu sayede korunmaktadır. İşlemin hemen sonrasında ciltte en fazla birkaç saat içinde geçebilecek şekilde güneş yanığına benzeyen hafif bir yanma hissi ve kızarıklık görülebilir. Öncesinde lazer yapılacak bölgenin temizlenmesi; bir süreliğine sıcak su banyosundan ve keselenme gibi tahriş edebilici eylemlerden kaçınılması atlamadan paylaşmamız gereken diğer mühim bilgiler.

Lazerli Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Tüm vücuda güvenle uygulanabilen lazer epilasyon; koltukaltı, çene ve sakal üstü, kulaklar, sırt, yüz, boyun, kalça, göbek, kaşlar, bacak, ense, kol, omuzlar ve bel çevresinde uygulandığı gibi bikini, meme, göğüs gibi hassas bölgelerde de uygulanabilir. Göze çok yakın olduğu için kaş altı uygulamaları tercih edilmez keza mukoza ve kılın bir arada bulunması sebebiyle burun içi kıllara, ben üzerinde bulunan kıllara da işlem uygulanmaz. Çoğu zaman radyasyonla ilişkilendirilip sağlığa zararlı olduğu düşünülerek lazerden gereksiz yere endişelenilmekte. Oysa lazer ile radyasyon arasında bir ilişki söz konusu değildir.

Cilde uygun sistemler ve doğru dozlarla lazer epilasyon işlemlerinde herhangi bir yan etkisi yahut sonuç alamama riski bulunmaz. E-posta adresimiz üzerinden bize ulaşarak lazer epilasyon 2021 fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kalıcı epilasyonda yüzde 100 garanti mümkün müdür?

Özellikle IPL cihazı kullanan yerlerde “Bitene kadar epilasyon kampanyası”, “Bitme garantili lazer epilasyon kampanyası” gibi ticari sloganlara sıkça rastlıyoruz. Ciddi bir sağlık kurumu diğer tıbbi hususlarda olduğu gibi lazer epilasyon sürecinde de tam bir garanti vermez. Ortalama olarak, dozları başarıyla ayarlanmış profesyonel cihazlarla, uygun kişi ve bölgelerde lazer tipinin etkin kullanımı ile kalıcı epilasyonda bayanlarda başarı yüzde 70 ila 90, erkeklerde ise yüzde 60 yüzde 80 düzeylerindedir. Kalan kıllar da incelip rengi açılacağından tatmin edici sonuçlar öngörülebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.