Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgiler

Anasayfa / Tavsiye / Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgiler

Dolgu Uygulamaları Hakkında Bilgiler

Ciltte doğal olarak var olan kollajen, elastin, hyalüronik asit zamanla azalır. Dolayısıyla kırışıklıklar, çökmeler, sarkmalar ve derin çizgiler oluşur. Hyalüronik asit içerikli dolgu ürünleri vücuttaki su ile birleşerek, ciltte kaybolan hacmi tekrar kazandırmakta, deformite, çökme ve derin çizgileri anında gidermektedir. Belirli bir süre sonra hyaluronik asit dolgular vücuttan doğal şekilde atılır. Bu dolgular genel olarak burun kenarlarından ağız kenarına doğru inen çizgilerde (nazolabial oluk), dudak dolgunlaştırma ve şekillendirmede, gözaltı morluk ve çukurlarını doldurma rengini açma da, burun şeklini düzeltmekte, elmacık ve çene şekillendirmede, nemi ve canlılığı azalmış alanları tekrar canlandırmak gibi birçok durumda kullanılmaktadır.

Ayrıca yaşın ilerlemesi ve mimik hareketleri sonucu ortaya çıkan, gözlerini kısma ve çok gülme sonucu belirginliği artan derin kazayağı çizgilerinde botoksla beraber uygulandığında  çok güzel sonuçlar sağlamaktadır. Hızlı kilo alıp verenlerde, yoğun spor programına sahip kişilerde özellikle orta yüz bölgelerinde meydana gelen hacim kayıpları da dolgu ile düzeltilebilmektedir.

Hyalüronik asit dolguları gebelik, emzirme, kanamalı hastalıklar, uygulama bölgesinde aktif enfeksiyon varlığı gibi bazı  durumlar dışında rahatlıkla uygulanabilir. Kalıcılık süresi 8- 14 ay arasında değişim göstermektedir. İşlem yaklaşık 15-20 dk sürer. Öncesinde lokal anestezik bir kremle uyuşturulabilir. İşlem sonrası alkol tüketimi, yüzüstü uyuma, makyaj, aşırı egzersiz vs gibi durumlardan uzak durmak gerekir. Kişi uygulamadan hemen sonra günlük yaşantısına devam edebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.